loading
  • Imponujący: 63,5% wzrost sprzedaży i 7,88% udział rynku we wrześniu
  • Bestsellery: Opel Corsa i Opel Astra wśród pięciu najpopularniejszych modeli we wrześniu
  • Oczekiwane: nowa Astra i nowa Corsa już wkrótce w salonach sprzedaży

Warszawa. We wrześniu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3 110[1] samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. W porównaniu do września ubiegłego roku wzrost wyniósł aż 63,5% (1 902 sztuki). Był to także rewelacyjny miesiąc niemieckiej marki pod względem udziału w rynku, który wyniósł aż 7,88% i był o 2,05 pp. większy od uzyskanego we wrześniu 2018 roku. Łącznie w pierwszych trzech kwartałach tego roku do klientów trafiło 30 142 samochody marki Opel, czyli o 1,6% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który zakończył się wynikiem na poziomie 29 678 sztuk.

„Na świetny wrześniowy wynik główny wpływ miała rewelacyjna sprzedaż naszych bestsellerów – miejskiej Corsy i kompaktowej Astry. Dzięki temu Opel, jako jedyny producent, może pochwalić się aż dwoma modelami w pierwszej piątce rankingu najlepiej sprzedających się samochodów na polskim rynku we wrześniu.” – powiedział Grzegorz Handzlik, dyrektor marki Opel w Polsce.

Liderem sprzedaży w gamie marki Opel po dziewięciu miesiącach roku jest Astra, której łączna sprzedaż wyniosła 10 433 sztuki. Na drugim miejscu w rankingu modeli uplasowała się Corsa z wynikiem 6 842 egzemplarzy. Trzecie miejsce przypadło Insigni. Sprzedaż tego modelu od początku roku wyniosła 2 916 sztuk.

Już wkrótce w autoryzowanych salonach sprzedaży pojawią się kolejne tegoroczne nowości. Do debiutującego na początku roku Opla Combo Cargo oraz właśnie wchodzącego na rynek Opla Zafira Life i Opla Vivaro, już wkrótce dołączą nowa Astra i nowa Corsa. Nowe wersje bestsellerów niemieckiej marki już można zamawiać, a pierwsze samochody pojawią się w autoryzowanych salonach marki Opel z końcem listopada.   

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.


[1] Dane wg PZPM na podstawie CEP

Do góry